Όπως και το Σάββατο έτσι και σήμερα λέω να δούμε το ματσάκι μας παρέα. Όχι τίποτα άλλο αλλά για να μην χαλάσουμε και τα γούρια.
Βοσνία 13β. - 11 ματς
Ουγγαρία 12β. - 10 ματς
Μολδαβία 9β. - 11 ματς
Μάλτα 5β. - 10 ματς

Φινάλε!!! Τους ξεκάναμε και πάμε στα τελικά του EURO με νίκη μέσα στο Αλίς Αμιγιέν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... Μπράβο παληκάρια

86': Σουτ του Αρντά Τουράν μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτυπάει στο δεξί δοκάρι του Χαλκιά

ΓΚΟΛ 79': Εκπληκτική μπαλιά του Σαμαρά, ο Αμανατίδης βγαίνει τετ α τετ και με υποδειγματικό πλασέ περνάει την μπάλα πάνω από τον Βολκάν Ντεμιρέλ, κάνοντας το 1-0
Τους το χρωστούσαμε και καλά να πάθουν ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ α ρε Αμανατίδη!!!

65': Ωραίο σουτ απο τον Σαμαρά λίγο αόυτ η μπάλα

Αν περιμένεις να βγάλει τα κάστανα απο την φωτιά ο γερο Σουκούρ καταλαβαίνουμε ολοι πως οι Τούρκοι τα χουν χαμένα

63`: Δυνατό σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή, ο Βολκάν Ντεμιρέλ αποκρούει εντυπωσιακά

58': Σουτ του Χαριστέα από καλή θέση, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ

52': Μπαλιά του Τουμέρ Μετίν, ο Τουντσάι Σανλί βρίσκεται επικίνδυνα μέσα στην περιοχή του Χαλκιά, αλλά δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ

Έτσι όπως έχει πάει το ματσάκι είναι κρίμα να μην κερδίσουμε.

Βρε καλώς τα παιδιά , καλώς τα και κερδιζει και 1-0 η Νορβηγία και περνάει τους Τούρκους στην βαθμολογία.

50': Σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βολκάν Ντεμιρέλ

48': Μπαλιά του Καραγκούνη, σουτ στην κίνηση του Γκέκα, η μπάλα φεύγει άουτ

46': Με μια αλλαγή για την Τουρκία ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. Ο Τουμέρ Μετίν αντί του Ουμίτ Καράν

Τέλος πρώτου ημιχρόνου και παίζουμε πολύ καλύτερα απο ότι περίμενα. Τρεχάτε για μπύρες και σουβλάκια σε 15 λεπτά και πάλι μαζί

44': Διαγώνιο σουτ του Αμανατίδη, μπλοκάρει ο Βολκάν Ντεμιρέλ

43': Σουτ του Γκιοκχάν Ουνάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ

35': Τρομερή ευκαιρία για την Εθνική μας ομάδα. Ο Τοροσίδης βρίσκεται φάτσα με το τέρμα, όμως το σουτ που κάνει με όλη του την άνεση, αποκρούει ο Βολκάν Ντεμιρέλ

24': Μετά από έμμεση εκτέλεση φάουλ, το σουτ του Χαμίτ Αλτιντόπ καταλήγει άουτ

17': Κεφαλιά του Γκέκα από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ

12': Ο Γκέκας μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από πλάγια θέση και ο Βολκάν Ντεμιρέλ μπλοκάρει

11': Σουτ του Αμανατίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι